خانه هوشمند

 

 

در خانه هوشمند بسته به شرایط پروژه، سلیقه و نیاز کارفرما جهت کنترل سیستم روشنایی طرح های مختلفی را می‌توان پیاده کرد. برای این منظور در ابتدا نوع کابل کشی صورت گرفته را بررسی می‌کنیم اگر کابل کشی بصورت سنتی انجام شده باشد و درخواست مشتری نیز پافشاری بر استفاده از کلیدهای سنتی معمول باشد، از ماژولهای مبدل کلید سنتی به هوشمند استفاده می‌نماییم. اما در صورتی که بخواهد کلیدهای تاچ را جایگزین نماید کلید تاچ مورد نظر را (قابل نصب در قوطی برقهای معمول ایران) نصب می‌نماییم. اگر کارفرما نیاز به استفاده از تاچ پنل نیز داشته باشد این امکان میسر است زیرا که تاچ پنل فقط نیاز به برق ورودی220 ولت جهت تغذیه خود دارد و با قرار گرفتن در دیوار می تواند بجای کلید و یا در کنار کلید تمامی فرامین را ارسال نماید.

در پروژه‌هایی که تمامی کابل های روشنایی درون تابلوی برق آمده اند مانند رستوران، سونا، استخر، فروشگاه‌ها و یا حتی پروژه‌هایی که نقشه برق آنها مبتنی بر سیم کشی هوشمند (مبتنی بر پروتکل KNX یا پروتکل‌های مشابه) انجام شده است می توان با قراردادن ماژول‌های رله‌ای درون تابلو برق به کنترل کلیه خطوط روشنایی پرداخت. همچنین از وجود تاچ پنل نیز می‌توان بهره برد زیرا که تمامی فرامین بصورت بی سیم ارسال می‌گردند.

بصورت کلی انتخاب های زیر جهت کنترل سیستم روشنایی در خانه هوشمند اسمارت مایر پیشنهاد می گردد:
I. ماژول مبدل کلید سنتی به هوشمند: در صورت استفاده از کلیدهای سنتی تک پل و دو پل در پروژه ها استفاده از این ماژول ها پیشنهاد می گردد.
II. کلیدهای لمسی تاچ: در صورتی که بخواهیم از کلیدهای شیک و مدرن تاچ در پروژه ها استفاده نماییم تا علاوه بر زیبایی از کنترل هوشمند آنها نیز بهره ببریم.
III. تاچ پنل: استفاده از تاچ پنل های دیواری که بصورت تنها و یا ترکیبی با کلیدهای لمسی استفاده شده و جهت هرچه لوکس سازی بیشتر پروژه ها پیشنهاد می گردند.
IV. ماژول رله ای بی سیم: همان طور که اشاره شد جهت پروژه هایی که خطوط روشنایی درون تابلوی برق متمرکز شده اند کاربرد دارد.
V. نرم افزار: در صورت استفاده هریک از آیتمها سیستم روشنایی امکان کنترل از طریق نرم افزار اسمارت مایر که بر روی گوشی های هوشمند نصب می گردند میسر است.